Εγκύκλιοι - Έντυπα - κ.λπ.

Εγκύκλιοι

Εγκύκλιος 8792/19-6-2008 (Έναρξη 5ης Περιόδου Πιστοποίησης)

5η Περίοδος Πιστοποίησης Δεξιοτήτων των Εκπαιδευτικών στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαίδευση»

Εγκύκλιος 6903/9-5-2008 (Έναρξη 4ης Περιόδου Πιστοποίησης)

4η Περίοδος Πιστοποίησης Δεξιοτήτων των Εκπαιδευτικών στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαίδευση»

Εγκύκλιος 3104/27-2-2008 (Έναρξη 3ης Περιόδου Επιμόρφωσης)

"Υλοποίηση Προγραμμάτων Επιμόρφωσης σε βασικές δεξιότητες των Τ.Π.Ε. στο πλαίσιο της πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» του Μέτρου 2.1 του Ε.Π.Ε.Α.Ε.Κ. ΙΙ"

Εγκύκλιος 2223/20-2-2008 (Έναρξη 3ης Περιόδου Πιστοποίησης)

3η Περίοδος Πιστοποίησης Δεξιοτήτων των Εκπαιδευτικών στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαίδευση»

Εγκύκλιος 9186/10-12-2007 (Έναρξη 2ης Περιόδου Επιμόρφωσης)

ΥΑ 4220/18-6-2007

"Έγκριση Μητρώου Βοηθών Επιμορφωτών, στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ΤΠΕ) στην Εκπαίδευση» του Μέτρου 2.1 του ΕΠΕΑΕΚ ΙΙ"

Εγκύκλιος 3813/30-05-2007

2η Περίοδος Πιστοποίησης Δεξιοτήτων των Εκπαιδευτικών στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαίδευση»

Εγκύκλιος 1399/14-02-2007

Πιστοποίηση Δεξιοτήτων των Εκπαιδευτικών στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαίδευση»

Παράρτημα Α: Οδηγός Ενημέρωσης των Εκπαιδευτικών για την Πιστοποίηση
Παράρτημα Β: Οδηγίες για την υποβολή αιτήσεων

ΥΑ 6855/7-11-2006 (ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ)

Σύστημα Υλοποίησης, Διαχείρισης, Παρακολούθησης, Αξιολόγησης, Ελέγχου και Εφαρμογής της Πράξης «Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών Α/θμιας & Β/μιας εκπαίδευσης σε βασικές δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην εκπαίδευση»

Η απόφαση αυτή αποτελεί ουσιαστικό έγγραφο για την υλοποίηση του έργου και διακρίνεται στα ακόλουθα τμήματα:

1ο ΜΕΡΟΣ: Σύστημα Υλοποίησης, Διαχείρισης, Παρακολούθησης, Αξιολόγησης, Ελέγχου και Εφαρμογής της Πράξης
2ο ΜΕΡΟΣ: Σύστημα Διαδικασιών Επιμόρφωσης και Πιστοποίησης
3ο ΜΕΡΟΣ: Οδηγός Οικονομικής Διαχείρισης
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι: Περιεχόμενο προγράμματος επιμόρφωσης εκπαιδευτικών
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ: Τυποποιημένα Έγγραφα Διαχείρισης της Πράξης
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ: Έντυπα Διαδικασιών Επιμόρφωσης
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ IV: Τυποποιημένα Έντυπα Πιστοποίησης
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ V: Εγχειρίδιο Οδηγιών κ Λειτουργίας Κέντρων Πιστοποίησης
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ VI: Τυποποιημένα Έντυπα Οικονομικής Διαχείρισης

Εγκύκλιος 6202/18-10-2006

Αλληλογραφία των εμπλεκομένων στη πράξη «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε Βασικές Δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαίδευση» του ΕΠΕΑΕΚ ΙΙ

Εγκύκλιος 2816/7-6-2006

"Μητρώο Επιμορφωτών"

Εγκύκλιος 2813/7-6-2006

"Μητρώο ΚΣΕ"

Εγκύκλιος 1512-29/03/2006

"Υλοποίηση Προγραμμάτων Επιμόρφωσης σε βασικές δεξιότητες των Τ.Π.Ε. στο πλαίσιο υλοποίησης της πράξης «ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΕ ΒΑΣΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (Τ.Π.Ε.) ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» του Μέτρου 2.1 του Ε.Π.Ε.Α.Ε.Κ. ΙΙ"

Εγκύκλιος 1511-29/03/2006

"ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΚΕΝΤΡΩΝ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ (Κ.Σ.Ε.) ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ: «ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΕ ΒΑΣΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (Τ.Π.Ε.) ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» του Μέτρου 2.1 του Ε.Π.Ε.Α.Ε.Κ. ΙΙ"

Προσκλήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ένταξη στο Μητρώο Κέντρων Στήριξης Επιμόρφωσης (Κ.Σ.Ε.)

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ένταξη στο Μητρώο Βοηθών Επιμορφωτών

Οδηγοί & Εγχειρίδια

Φάκελος Φυσικού Αντικειμένου Προγραμμάτων Επιμόρφωσης των ΚΣΕ

Σχέδιο Πινακίδας Σήμανσης των χώρων υλοποίησης της πράξης